Uloga OOSI u kreiranju inkluzivnog društva - učešće žena sa invaliditetom
Koordinacioni odbor udruženja osoba sa invaliditetom Kantona Sarajevo (KOO KS) u saradnji sa Forumom žena sa invaliditetom KS i Udruženjem slijepih Kantona Sarajevo je u okviru obilježavanja Dana Kantona Sarajevo u Udruženju slijepih Kantona Sarajevo 5. maja 2025. godine organizovao okrugli sto na temu „Uloga organizacija osoba s invaliditetom u kreiranju inkluzivnog društva - učešće žena sa invaliditetom".

Posebna pažnja posvećena je ženama sa invaliditetom i načinima kako ih osnažiti i ohrabriti za veći angažman u organizacijama, posebno u organima koji donose odluke.
Okruglim stolom je moderiranja mlada aktivistkinja Džejna Ferhatović, a uvodna izlaganja pripremili su Fikret Zuko i Amna Alispahić.
Vođena je veoma sadržajna diskusija i zaključeno je da ogroman potencijal koji imaju žene s invaliditetom nije adekvatno iskorišten u zagovaranju za prava osoba s invaliditetom i građenju inkluzivnog društva, u kome bi žene sa svojim kolegama, mogle napraviti ključne promjene.
Dogovoreno je da se sve organizacije
članice KOO KS više angažaju na uključivanju žena sa invaliditetom u sve
programske i projektne aktivnosti.
Okrugli sto je organizovan u okviru zagovaračkih aktivnosti Foruma žena sa invaliditetom KS, MyRight projekta „Ovdje sam - vidljiva i ponosna", podržanom od strane Švedske agencije za međunarodnu razvojnu saradnju Sida koju predstavlja Embassy of Sweden in Sarajevo.
#ForumŽenaSaInvaliditetomKS #ZagovaračkeAktivnosti
#KoordinacioniOdborOrganizacijaOsobaSaInvaliditetomKS
#UdruženjeSlijepihKantonaSarajevo#DaniKantonaSarajevo
#MyRight #SnagaInkluzije
#ZaSnažnijiGlasŽena #OvdjeSam #VidljivaiPonosna #Poduzetna
#ŽenesInvaliditetom #ForumiŽenasInvaliditetom
#UNCRPD #LeaveNoOneBehind #GenderEquality
Pratite nas putem:
Instagram profila: MyRight-BiH
Facebook stranice: Vidljiva & Ponosna
YouTube kanala: MyRight-BiH
X (Twitter): MyRight BiH
"Izrazi koji su radi preglednosti navedeni u jednom gramatičkom rodu u objavama na web stranicimyright.ba se bez diskriminacije odnose i na muškarce i na žene."


Copyright (C) 2015 - Myright, Empowers people with disabilities
All Rights Reserved